Pojednání o životě

8 682
606
 
Dušek - Čtyři dohody
Hry
doba trvání: 1:58:13

Komentáře

Hana Klusáková
Hana Klusáková - Před 3 dny
Kdykoliv mám náladu, tohle video si pustím, viděla jsem ho snad 20x, některé věty už znám nazpaměť. Pane Dušku, nechápu, jak vás ty věty napadají, jste skvělý. Jen škoda, že na vaše představení nejde sehnat lístky, stále vyprodáno. Tak aspoň na tom youtube si vás mohu pustit kdykioliv, díky, že vaše vystoupení sdílíte.
Pitou
Pitou - Před 4 dny
brainwash
Krasodejka2011 Krasodejka
NEVÍM, KOLIKRÁT JSEM TO UŽ SLYŠELA.........A POŘÁD TO MILUJU🙏❣🙏❣🙏❣
Aruel Q
Aruel Q - Před 10 dny
Láska a tolerance je krásná věc, mnohdy ale proti zlu neobstojí. Vždy se může objevit nový Hitler, Stalin, Musoliny a jejich pochopové, co budou chtít ovládnou svět. Proto se musí proti zlu bojovat, kdy láska a tolerance nestačí. Proto musíme být mnohdy zlí, protože musíme porazit zlo. Palach: "Člověk musí bojovat právě proti tomu zlu, na které sám stačí." Kdy lidé nejsou nepřáteli, ale mají mnohdy nepřátelské podhoubí zlých myšlenek a přesvědčení, které by mělo být zkorigováno a změněno konfrontací.
Aruel Q
Aruel Q - Před 10 dny
1. Miřte slovem přesně. 2. Nevytvářejte žádnou negaci. 3. Dělejte všechno jak nejlépe dovedete. 4. Buďte skeptičtí a naslouchejte. 5. Volte priority uvážlivě.
1. Vyjadřovat bychom se měli tak, abychom neubližovali sobě a druhým, to by mělo být přirozené. 2. Když si nebereme nic osobně, nic se nás ani nemusí dotknout a i zlo které si pro nás někdo připravuje, může být jedinci ignorováno. Lidé mnohdy trpěli a trpí diktátorskými snahami proto, protože si je neberou osobně. Příkladem byl Hitler, která zabil v koncentracích 6 milionu lidí. Lidé ho nakonec raději strpěli, než aby se ho zbavili. Nebrali si nic osobně, ani zlo které se pro ně připravovalo, nevystoupili proti zlu včas. Proti zlu se musí bojovat a aby to člověk svedl, musí mít druhé za bratry a brát si zlo vždy trochu osobně. Nakonec je pozitivní zlo omezovat. Kdy domněnky mnohdy nejsou na škodu, pokud se například domnívám, že mohu někomu pomoci a z domněnky to zkusím a pomůžu mu, je to vždy pozitivní. Domněnky nakonec mnohdy stály za mnohými vědeckými objevy. Domněnky mnohdy tedy za nic nemůžou, ale za vše nakonec může jen domýšlivost. Domýšlivost diktátoru, kteří si myslí, že se bez nich svět neobejde. Kdy nakonec z domýšlivosti domýšlíme věci do absurdit. To je pravou příčinou bolesti. Absurdity z domýšlivosti. Protože nehledáme pravdu, ale vše si jen domýšlíme na základě pouhé domněnky, která nás ale k pravdě může dovést. Lepší je tedy nevytvářet vůbec žádnou negaci, negaci jakéhokoli činění, které by mohlo vést ke zlu. 3. Dělat by jsme měli vše s ohledem na to, abychom pracovali dobře, ale nezničili se vyhořením, či jinak. Pokud pracujeme dobře, pracujeme tak, že můžeme pracovat v pracovním poměru bez toho, abychom onemocněli, či jinak ztratili práci z důvodu přepracovanosti. 4. Člověk by měl naslouchat vždy sobě a druhým proto, aby se co nejvíce přiblížil pravdě, pokud už pravdu snad nemá a ví to. Přesto se může mýlit, a proto by měl neustále naslouchat, vždy mu může naslouchání něco nového přinést. 5. Volit by měl člověk vždy mezi možným dobrem a zlem. Protože i boxer v ringu musí často volit mezi vítěztvím a porážkou z důvodu odstoupení ze zdravotních problému. Kdy je pro něj porážka zlo. Nakonec bylo mnoho nahluchlých boxerů, kterým byl opakovaně poškozován sluch a jiné části těla. Lidé se často musí rozhodovat mezi tím, co je menší a větší zlo a není to snadné. Musí často tedy také volit i mezi tím, čemu věřit a čemu nevěřit. Volit zdárně své priority, které se jich mohou bytostně týkat.
Michal Meditacie
Michal Meditacie - Před 13 dny
603 ľudí sa nepodarilo oslobodiť od Mayi 😛
Helena Cigánková
Helena Cigánková - Před 15 dny
Herecký koncert!
Dusan Krajci
Dusan Krajci - Před 16 dny
prvú pol hodinu som sa prerehotal....ako to rodič ktorý sa tam videl....a posledných 15 minút preplakal... proste génius, nádhera, škoda že nie sme všetci ľudia na planéte ako dušek
veseladusa72
veseladusa72 - Před 17 dny
To je všetko pekné, ale jedna z dohôd pojednáva o tom, aby sa veci robili tak, ako ich najlepšie vieme urobiť... To a to je ten problém zvlášť u obsedantno-kompulzívnych upratovačov ako som ja. Táto dohoda zvádza totiž k prehnanému perfekcionizmu a to je potom skôr na príťaž... Alebo nie?
Branislav Romancak
Branislav Romancak - Před 27 dny
Ďakujem veľmi pekne za zverejnenie videa. Poučné, vtipné 😁🙏
Michaela Michaela
Michaela Michaela - Před měsícem
Top :)))
Martin Coufalík
Martin Coufalík - Před měsícem
Ego bohužel vyhrálo. Poslední, kdo se snažil změnit svět, byli Egypťané. Respetive kněží, kteří měli znalosti Atlantiďanů a chtěli vybudovavt duchovně založenou civilizaci.
Jana Waisova
Jana Waisova - Před měsícem
Nádhera!!
Iveta Dušková
Iveta Dušková - Před měsícem
Inteligentní, zábavné, inspirativní,...
Antonin Oulicky
Antonin Oulicky - Před 2 měsíci
Borec
Jiří Skalský
Jiří Skalský - Před 3 měsíci
Jednou, po natáčení posledního Adventního koncertu, které provázel pan režisér Kačer, k němu přistoupila na zastávce autobusu starší paní, a říká panu Kačerovi: "Sleduji vás s paní Fischerovou, jak to uvádíte ... děláš to dobře Kačírku". Vždycky si na to vzpomenu, když se některému umělci něco tak povede, jako třeba toto představení panu Duškovi. Tedy - " ...děláte to moc dobře, pane Dušku". A popravdě - vyčerpávajícím způsobem jste shrnul celé mé dětství, ač na něj moc rád vzpomínám, a nemělo chybu. Nikdy jsem si tyto souvislosti neuvědomoval, ale o to více jsem se dnes bavil. Díky !!!
jarda táhlo
jarda táhlo - Před 3 měsíci
děkuji
Iveta Dušková
Iveta Dušková - Před 3 měsíci
Ispirativni
Miroslava Pešlová
Miroslava Pešlová - Před 3 měsíci
JD dělá co umí, aby TO šířil....vážím si ho holomka s kvalitním sexem.Nikdo jiný neumí přeložit (přepovídat k zamyšlení) poselství.4.dohod.(i té páté).Dělá to velmi moudře.....Jen mě mrzí , že odsuzuje Coelha.Asi jsem blbější než on.
Miroslava Pešlová
Miroslava Pešlová - Před 3 měsíci
@Michala Müller Tak jistá paralela v určitých ohledech by se dala akceptovat...ale zase s ohledem na to, kým byl Coelho a kam až se dostal(a nemyslím si, že z jeho bludů by mu pomáhalo Weirichovo dílo, to fakt ne)...Já vím, já vím, ty jeho poslední komerční slátaniny nejsou čtivé...ale ta upřímná počáteční díla mají prostě něco do sebe...Jo a prosím - chápu kvantovou fyziku a miluju Jana Raka za jeho odvahu.
Michala Müller
Michala Müller - Před 3 měsíci
Jenže on ví, že Coelho vlastně vykradl Wericha, který jeho námět použil ve Fimfáru. / dům u turecké hlavy/
Mara Manes
Mara Manes - Před 3 měsíci
Klobúk dole, Jaroslav Dušek je pán. Mojím snom je stretnúť a zažiť ho naživo...
Dominik Zuchnický
Dominik Zuchnický - Před 3 měsíci
:D tak jestli máte v životě všechny sny tak snadno splnitelné, tak jste šťastný člověk! (vstupenky na www.divadlokampa.cz/kontakty)
Zdeněk Havelka
Zdeněk Havelka - Před 3 měsíci
Už jsem to viděl po druhý a zase jsem se výborně pobavil. Smekám, geniální myšlenky a úvahy. To by měli vysílat na Silvestra. A nebo by to měl každý povinně shlédnout.
Cobra Smile
Cobra Smile - Před 4 měsíci
Vždycky když potřebuji,jdu sem.....děkuji
TamHore
TamHore - Před 4 měsíci
bez Boha to nejde, mozes sa snazit ako chces, bez Boha nikdy nebudes naozaj stastny.
barbar cohen
barbar cohen - Před 4 měsíci
A Dušek zase zvrací jalová slova vymyšlené a zbytečné Ruizovy moudrosti a kálí stokrát vykálené...
Nora Norová
Nora Norová - Před 4 měsíci
Vynikající,výstižné, jen hudba v pozadí působí rušivě , a to při všech vystoupení pana Duška.......
makicz ss
makicz ss - Před 2 měsíci
To bude asi individuální, ještě jsem neviděl si někoho stěžovat, mně osobně nevadí 😌.
Zdenka Babincova
Zdenka Babincova - Před 4 měsíci
Stále tam nacházím nové a nové ...
Ondřej jeřdnO
Ondřej jeřdnO - Před 5 měsíci
Tak to je geniální a přirozený náhled, výstižné pro každý den. Hodně blízké mému srdci. Berme si z toho co jde. Šupa!
Michael EDGAR Horský
Michael EDGAR Horský - Před 5 měsíci
42
Jarek Šimek
Jarek Šimek - Před 5 měsíci
Jaroslav je naprosto úžasný a novodobý misionář. Již dlouho mu rozumím a děkuji za něj !
LEON
LEON - Před 5 měsíci
Nemělo by se o Toltécích mluvit spíše v minulém čase?
Seticzech
Seticzech - Před 5 měsíci
Svatá prostoto... těch pochvalných komentářů na tenhle ezonablblý žvást je tolik, že z toho na mě skoro jde deprese.
666barbar66
666barbar66 - Před 6 měsíci
Dvě hodiny jalových řečí bosého kašpara... Volně na téma Čtyř dohod. Volně na téma výmyslů pana Ruize.
Jiří Matouš
Jiří Matouš - Před 6 měsíci
Ezoterické pseudo bláboly nesmysly.
Michal Bunny
Michal Bunny - Před 6 měsíci
Uplna parada, dakujem
mír, láska,svoboda,
mír, láska,svoboda, - Před 7 měsíci
Mír láska svoboda snáma všema,dekuji užasne video:)
noro75
noro75 - Před 7 měsíci
Niekolko rokov nemam TV a sledujem len youtube, vsetko mozne, ale toto je urcite jedna z najlepsich a najinspirativnejsich veci, ktore som tu videl. Vdaka za to! :)
Jana Rédová
Jana Rédová - Před 7 měsíci
Pokaždé pomůže,děkuji pane 🙂
Ivana Toračova
Ivana Toračova - Před 7 měsíci
Úžasne podané veľmi pravdivé a citové prijmi to!
Jan Kielkovský
Jan Kielkovský - Před 8 měsíci
Neskutečné, jak dokáže jeden člověk otevřít oči a dohnat k uvědomění ostatní lidi takto hluboko pouhým výkladem..
Moc obdivuji, ještě více souhlasím!
Natalia Kubickova
Natalia Kubickova - Před 8 měsíci
❤️
Lucia Knotekova
Lucia Knotekova - Před 8 měsíci
Doživotné ďakujem. Jaroslav mi zachránil život.
Miroslav Švaňa
Miroslav Švaňa - Před 8 měsíci
najlepsie video Jaroslava Duseka uz dom to videl niekolkokrat a nikdy ma to neomrzi je to originalne, vtipne a zaroven duchovne co je skvela kombinacia
Nasshole Ballshit
Nasshole Ballshit - Před 8 měsíci
Tohle video potrebuje anglicky titulky! Vim, ze to nejspis nekde je i v anglictine, ale urcite ne tak krasne podane jako od pana Duška, doprovazeno Soudcem a Obeti ..a samozrejme publikem... takova pekna divadelni prednaska.. :) plus ty ruzne zabery dost napomohou predstave a zapremysleni se..
Me samotnemu toto odpovedelo vic nez dost...pomohlo mi to lepe pochopit dobro a zlo, pravdu a lez, svetlo a tmu, muze a zenu, ego a dusi.. :) vsak ne kazda brahma zacala hledat odpovedi, presto vim, ze ja osobne sam za sebe, musim nejdriv vyresit svou Brahmu a Mayu..pak mohu teprve naplno pomoci ostatnim..
Toto video zaslouzi english titles, je to krasna zprava a svet ji potrebuje slyset.. :)
Silvia Szele Hacherová
Silvia Szele Hacherová - Před 8 měsíci
perfektne, bezkonkurencne, trefne
Martin Mičko
Martin Mičko - Před 9 měsíci
Silný odkaz pre myseľ
Linda Helleschová
Linda Helleschová - Před 9 měsíci
Pán Jaroslav Dušek je skutočným majstrom v podaní slova , úžasne spracovanie knihy Štyri dohody. Obsah poníma veľkú životnú múdrosť...... kiež by sme tak dokázali všetci žiť- Veľký potlesk pre všetkých na javisku. Ďakujem za pekný zážitok. Odchádzam spokojná
Kristýna Frolíková
Kristýna Frolíková - Před 9 měsíci
Nejlepší je slabé slovo!♥
Veronika Mudroňová
Veronika Mudroňová - Před 10 měsíci
Zdravím, prosím Vás vedel by to niekto otitulkovať do angličtiny? rada by som to posunula aj ďalej priateľom, ďakujem :)
Silvia Szele Hacherová
Silvia Szele Hacherová - Před 10 měsíci
najprv smiech a potom slzy.....tak strasne pravdive, vela rodicov by si to malo vypocut
Julie Vlcek
Julie Vlcek - Před 10 měsíci
kvantova fyzika!
mtm elektropohony
mtm elektropohony - Před 10 měsíci
Toto bol zážitok.
Václav Vytlačil
Václav Vytlačil - Před 10 měsíci
Duška mám rád, respektuji jeho rozhodnutí a konání, jen jeho zarputilí fans... asi by to chtělo trochu více kritického myšlení a nebrat vše doslova
Hercule Poirot
Hercule Poirot - Před 10 měsíci
Letadýlka mají rádi hlavně otcové, kteří je s oblibou dělají dětem, které se nemůžou bránit. Jako malá jsem NENÁVIDĚLA letadýlko.
Dominik Zuchnický
Dominik Zuchnický - Před 3 měsíci
A řeklas mu to někdy? Nebos ještě neuměla mluvit? Já si říkal často, protože mě ten pocit prostě fascinoval.
Jan Rychnovský
Jan Rychnovský - Před 10 měsíci
Rudolf Slehofer
Rudolf Slehofer - Před 10 měsíci
Pane Dušku jste génius. Děkuji
Hania Jaromírsdotter
Hania Jaromírsdotter - Před 10 měsíci
To je podle knížky dona Miguela Ruize 😉
jesterM60
jesterM60 - Před 11 měsíci
Moje žena má Duška velmi v oblibě. A vůbec se jí nedivím. Pochopením života,cesty duše,lidstva,vesmíru a lásky,ale i odvrácených stran lidské společnosti a jejích nemocí se věnuji už spoustu let,spíše životů. Duškovi vyprávění mi moc nových věcí nepřinášejí,ale interpretace jsou vtipně trefné,takže se tomu rád zasměju ale hlavně rád se na jeho videa koukám,protože je hřejivé vnímat tu univerzální moudrost a uvědomovat si,že tu je víc lidí,kteří jí rozumí a šíří. A mám radost,stejně jako Dušek,že se věci mění a vypadá to všechno víc nadějněji pro budoucnost. Stejně jako buňky v těle,každý má svoji úlohu. Tady pan mistr svou dělá moc dobře. :)
Bohula ART
Bohula ART - Před 11 měsíci
prej kategorie? hry :D jako divadelní hry?
Gunroxak Specnar
Gunroxak Specnar - Před 11 měsíci
Zdravím, doporučuji si přečíst Anastasii od Vladimíra Megreho
Petr Čunderle
Petr Čunderle - Před 11 měsíci
Mě kdysi paní učitelka vyhnala na chodbu abych se prý uklidnil... a já vůbec nevěděl co tam mám dělat abych se uklidnil... ja jsem si přišel docela v klidu...
Zdenek Filounek
Zdenek Filounek - Před 11 měsíci
byl jsem ve chvili kdy jsem chtel ukoncit svuj zivot .. verte tomu nebo ne.... po shlednuti tohohle videa jsem ziskal novy pohled na zivot v tu spravnou chvili :) timto bych chtel moc podeovat panu duskovi za to co dela nebo reprektive K vytvoreni tohohle videa... protoze kdyz si uvedomime, je spoustu k videni :)
lhproductioncz
lhproductioncz - Před 7 měsíci
Díky, že jsi to nevzdal a začal skládat svou mozaiku, ať se Ti daří,3
Další