Tomáš Klus & Tamara Klusová - My

8 864
1 470
 
“Strach srdce nezlomí tam, kde jsme láskou My.”
Tuhle píseň jsme napsali sedící naproti sobě u našeho rodinného stolu.
Dívali jsme se do očí jeden druhému a skládali slovo za slovem od jednoho srdce k srdci toho druhého.
Došlo nám, že pokud chce člověk odpustit, musí nejprve dokázat odpustit sám sobě.
V dnešní době máme tendence rozbité a staré věci vyhodit a obklopit se novými.
A stejně tak se často chováme v našich vztazích. Přitom to, co z 99% způsobuje náš pocit štěstí/neštěstí je právě jasnost/nejasnost mezilidských vztahů.
Pokud je mezi náMY láska, vždy se za ní vyplatí bojovat...
Vetšinou totiž odloučení působí daleko větší bolest, než zůstat vedle sebe a snažit se svá zranění krůček po krůčku hojit.
Odpustit ale znamená nikdy se navrátit ani slůvkem zpět; rozpustit křivdy a ve vzniklém prostoru začít stavět o poznání pevnější základy sebe samého směrem ke všem zúčastněným.
Kéž láska a odpuštění tančí v našich srdcích nejen o Vánocích.
Klip k písni vznikl naprosto nečekaně, protože Milan Dvořák měl pouze nafotit pár backstage fotografií, ale pět dní po natáčení poslal tohle video se slovy “ já jsem měl tak silný pocity při poslechu té písně, že jsem vás musel zaznamenat v kouzle tvůrčího okamžiku...”
To video nás dojalo a my si uvědomili, že kdybychom chtěli klip “hrát” nikdy by neobsáhl tolik emocí, jako tímto nečekaným a pravdivým okem Milanovým. Děkujeme Honzovi Lstibůrkovi za kabát, Markovi Štifterovi za nahrání, Alexeji Aslamasovi, Vladimíru Kroupovi a Vítu Petráškovi za smyčce s žíněmi, Martinu Novákovi za rytmus, Kryštofu Pobořilovi za klavír a Janu Seidelovi za realizaci všeho.
S láskou vám Tamara a Tomáš.
Text:
V samotě
Bez Tebe bolí mě a slábne
Život můj
Jak slunce
Po zimě
Kudy jít
Když tma mě propíjí
Jestli Tě opustit
Nebo Ti odpustit

Strach srdce svázal mi
Já kráčím do té tmy
Kéž zase uvěřím
Že láska jsme to my...

Selhal jsem
A tu lež nevrátím
Živil jsem zlý sen
Ztratil se na trati
Obrať mnou
Ať oheň nestráví
Příběh nás dvou
Co srdce vypráví

Strach srdce svázal mi
Já kráčím do té tmy
Kéž zase uvěříš
Ze láska jsme To My

Hodiny na věži tikají
Na mě teď doléhá
Co jsem Ti zatajil
Tajím dech
Mažu po všech svých zdech
Slova co vepsala se
V místa kde ranil jsem

Strach srdce nezlomí
Tam kde jsme láskou my
Já odpouštím tobě
Já odpouštím sobě

Hudba: Tamara Klusová / Tomáš Klus
Text: Tamara Klusová / Tomáš Klus
Zpěv: Tamara Klusová / Tomáš Klus
Aranžmá písně a hudební produkce: Jan Lstibůrek
Bicí: Martin Novák
Housle: Alexey Aslamas
Viola: Vladimír Kroupa
Violocello: Vít Petrášek
Klavír: Kryštof Pobořil
Zvukový mistr: Marek Štifter
Mastering: www.audiogarden.cz
Nahráno ve studiu ARTDOG
Foto: Milan Dvořák
Video - kamera/střih/režie: Milan Dvořák
www.milandvorak.com
Hudba
doba trvání: 4:07

Komentáře

Zuzana Stepanova
Zuzana Stepanova - Před 14 hodinami
Záměr této skladby je zřejmý, odpuštění i v případě, kdy se jedná o nevěru. Dávám jim palec nahoru za odvahu, hlavně Tamaře, že do toho šla.. nikde v textu jsem neslyšela, že by nabádali k akceptování nevěry, ale že je zde možnost odpuštění,.. když obe strany chtějí, je to možné i když to nebude jako dříve, ale tomu tak není ani v sebedokonalejším vztahu. A po tomto snad přijde i nějaká veselejší skladba!
Fík Minipes
Fík Minipes - Před dnem
Krásná píseň. Koho by zajímalo tabu nevěry, doporučuji zcela průkopnické dílo "Přehodnocení nevěry" od brilantní Esther Perel. De facto jde o knihu o lidech. Nevěra není zlá, je veskrze lidským projevem a autorka toto téma uchopuje mistrovsky. Tomášovi a Tamaře můžeme jen tleskat. A to ještě není konec příběhu, jen jeho fáze...
Josef Oujezdský
Josef Oujezdský - Před 4 dny
Kam se poděly časy kdy měly jeho texty větší a hlubší smysl. První album mám rád, ale pozdější a hlavně současnou tvorbu nemůžu vystát. Začíná mi to připomínat Kryštof, všechno je to plochý, každá písnička skoro stejná...
Lana Kosmos
Lana Kosmos - Před 6 dny
Vždyť ji podvedl se mnou 😂 ještě nebyli svoji 🤗
Marie Ungerova
Marie Ungerova - Před 7 dny
A vůbec se mi nelíbí její hlas ukňouranej.
Cuddles Juchelkova
Cuddles Juchelkova - Před 7 dny
stesti ze ji zahnul jinak.by se o tamaru zase nikdo poradne nezajimal a nemohla by skrz tomase nahrat pisnicku a trochu se proslavit, nechapu ze se ten.kluk nechal ocarovat tim ze si.nechala.naschval udelat dite od nej
Edita Charvátová
Edita Charvátová - Před 10 dny
Tamarko. ❤️Tomášku.❤️Srdce vypráví. ❤️
Jana Janoušková
Jana Janoušková - Před 11 dny
Krásná píseň a smyčcový doprovod dotváří naléhavost písně. Všeobecně mám ráda milostné duety, ale tenhle je výjimečný v tom, že je nazpívaný až po létech společného soužití, a ne v začátcích rané zamilovanosti, ale skutečně po létech lásky z které vzešly na svět tři děti. Asi každý dlouhodobý vztah je vystavován všemožným zkouškám a ne v každé situaci se zachováme, tak jak bychom měli. Držím Tamaře i Tomovi palce, aby to spolu ustáli a zvládli, protože jestli k sobě někdo patří, tak jsou to oni. Ale chápu, že to pro Tamaru není lehká situace, obnovit důvěru, která byla zničena a rozhodování má zhoršené, protože se nerozhoduje jen za sebe, ale i za děti.
Jana Jeneiová
Jana Jeneiová - Před 19 dny
Pěkná pisnicka.
Monika Pospisilova
Monika Pospisilova - Před 21 dnem
Podivejte sam kazdy na sebe...
Monika Pospisilova
Monika Pospisilova - Před 21 dnem
Blidno je mi z Vas tady!!!!lidi.sou sileny!!!!!
Eliska Gabriela
Eliska Gabriela - Před 22 dny
😂😂
Pavla Dobešová
Pavla Dobešová - Před 23 dny
Zamyslete se nad tím, kdo jste, že soudíte druhé? Vy znáte jejich příběh, byli jste u toho? Velice pravdivé "obuj si mé boty a pak suď mé činy". Velice krásná, nádherně procítěná píseň, která nutí lidi k zamyšlení, aby odpouštěli...my, co jsme napojení, víme, jak krásné je odpouštět...jsme lidi, děláme chyby a jsme tu proto, aby jsme si odpouštěli a milovali se... jednou k tomu dospějeme všichni...jak bude na světe krásně až všichni dokážeme to co Tom a Tamara....a ti, co tu píší o Tomášově karmě...karma dostihne hlavně ty, kteří mu tu přejí to špatné, ti, co ví lépe než Tamara, co prožívá...lidé, vy co smýšlíte takto, vaše karma potřebuje napravit....děkuji Tomášovi a Tamaře za krásnou píseň, která by bez Tomášovo "chyby" (zkoušky) nevznikla. Děkuji
Lucis L.
Lucis L. - Před 24 dny
Pisnicka o nevere a odpusteni...tema dejme tomu ok, i kdyz zrovna v pripade Klusovych a te tolik propirane nevery uz trochu nuda. Ale text mohl byt vazne trochu poetictejsi a zajimavejsi...tohle je bohuzel kyc, znovu bych si to nepustila. To pisnicka A pak se jim povedla o 100% vic.
Kateřina Mičková
Kateřina Mičková - Před 29 dny
Urcite by me jeste po tom vsem napadlo tocit pisnicku 😀 nic proste nezapre fakt, ze ji podvedl a jeste misto toho, aby to zustalo v soukromi to napsal na instagram .. tohle mi udelat muj chlap tak se nemame o cem bavit 🙄 ale mozna to ve vesmiru funguje jinak tezko rict 😀
Jana Litošová
Jana Litošová - Před měsícem
Lidi zahoďte svá ega, odpusťte a milujte .....o nic víc nejde
KlasiK Official
KlasiK Official - Před měsícem
Ubožejší skladbu i pár sem ještě neviđel🤣🙏
Kateřina Chadimová
Kateřina Chadimová - Před měsícem
Naprosto krásná silná čistá píseň.
Kuba Sleczka
Kuba Sleczka - Před měsícem
Refrén by vůči toho proč ta píseň byla napsaná byl asi lepší : Ona: Ja odpouštím tobě, vůči (tě.) vší zlobě. On: Lásku nic nezlomi, chci ať jsme jenom MY.
Zdeny Valach
Zdeny Valach - Před měsícem
Velký špatný....
Lucie Kadlecova
Lucie Kadlecova - Před měsícem
Je to nádherná píseň
Ben Max
Ben Max - Před měsícem
Písnička se mi líbí! Ostatní mě nezajímá.
Lubka Tormancova
Lubka Tormancova - Před měsícem
Krasna piesen,jeho zivot a sukromie nesudim,to je na nom a jeho laske......Pre mna je jeho hudba krasna....vdaka!!!!
Lenka Č
Lenka Č - Před měsícem
Už jsem tady sice psala,ale musím ještě jednou.
Tomáš je mým idolem asi pět let, když se před rokem k nevěře přiznal dost mě to mrzelo. Nechtěla jsem věřit tomu, že, pro mě, tak úžasný člověk, něco takového provedl. Jeho písničky jsem však poslouchat nepřestala a koncerty mě taky vždycky zlákají, o autogramiádě a jeho obejmutí ani nemluvím :-). Nevím, jestli bych byla schopna odpustit, tak jako Tami, pořád mi to přijde, jako hodně špatná věc. Na druhou stranu si říkám, že když se to týká někoho mě tak vzdáleného- není to můj vztah nebo někdo jiný z mé rodiny a jeho žena mu odpustila, tak to nemusím moc řešit.
Tomáše mám tedy pořád moc ráda i s tím, že krom nevěry jsou i některé jeho názory se kterými nesouhlasím, ale o tom život je ...
PS. Opravdu nikoho neomlouvám, spíš naopak... Jen si nějak říkám, že pro lidi, především tedy muže ze showbyznysu to asi musí být obzvlášť těžké nepodlehnout. Sama, ač bych to v životě nepřipustila ( v případě, že má rodinu) se občas zasním, jaký by byl vztah s někým, kdo je tak úžasný na podiu, na autogramiádě, v televizi, divadle....a nemusí to být samozřejmě jen Tomáš, ...
Ať už jde o kohokoliv známého, vždy má spoustu fanynek, které si sním přes růžové brýle představují vztah, ...a nejsou špatné ony ani ten dotyčný obdivovaný, je to jednoduše dané jeho profesí.
Lenka Č
Lenka Č - Před měsícem
Ještě něco, kdo se nikdy nezamiloval do prince nebo do jiné klučičí role z pohádky, ...???Určitě bychom jich každá napočítali hned několik a mnoho z nás by dalo, cokoliv aby mohlo být v roli té dotyčné dívky, protože než pohádka skončí jsme zamilované až po uši. Já to tak třeba mám, i když se už po 30-té koukám na Bambitku :-) Upozorňuji, že si pořád stojím za tím, že je nevěra špatná a že ji neomlouvám.
Petr Fan
Petr Fan - Před měsícem
Ten kdo podvede asi moc skutečně a upřímně zamilovaný nebude.A myslím ,že spousta lidí si cizojazyčné písně užije více než rádoby omluvnou.Určitě se tato píseň bude zamlouvat někomu kdo udělal to samé a teď se nad ní lituje....( je jedno jestli žena nebo muž) a o tom ta píseň je.Stačí nepodvádět a pak se člověk nemusí trapit hloupostma ale užívat si život.
radek svoboda
radek svoboda - Před měsícem
Pro všechny kritiky zde nemusíte poslouchat písničky Tomáše Kluse můžete poslouchat cizojazyčné písně a přemýšlet nad jejich hloubkou ( pochybuji však že polovina z vás zde bude textům rozumět ) nic méně nikdo z vás zde nesložil ani jednu písničku a když, tak leží na dně šuplíku, tak se hoďte do klidu a popřemýšlejte o tom co tu píšete a pro Vás moralisty a moralistky odpouštět umí jen skutečně a upřímně zamilovaný člověk a pokud to vyjádřil písní veřejnou tak možná neni hrdina, ale ukázal ostatním co řeší podobný problém určitou cestu
václav králík
václav králík - Před měsícem
Ježíš.... Tak to je vážně trapný..... To byl nápad její nebo jeho s tímhle vylézt ven.... To jsem zvědav, co spolu natočí po dalšim úletu....
Veronika Váňová
Veronika Váňová - Před měsícem
Ta hloubka a síla písničky a lásky je neuvěřitelná. ❤️ Přemýšlela jsem, zda to taky není moc soukromé a ne každého zajímá jejich vztah.. Ale každý interpret skládá o čem on sám chce.. Mě se naopak líbí.. I když sama nevím zda bych to dokázala.. To celkové odpuštění. Musí být silné osobnosti. Pro mě klobouk dolů. ❤️
Karolína Mikšová
Karolína Mikšová - Před měsícem
Do vašeho vztahu není nic nikomu jinému, než vám dvěma. Na druhou stranu nevěra velmi zlidšťuje a "odpouštím tobě, odpouštím sobě" je neskutečně mocné. Věřím, že to nejsou jenom slova. Přeju vám lásku, přeju vám sebe.
Marie Koukalová
Marie Koukalová - Před měsícem
Moc hezké. Jsem moc ráda ,že si lidé i v této době umí odpustit, protože to v této době to moc lidí neumí. Moc vám fandím a pěkná písnička.
Ive Nová
Ive Nová - Před měsícem
Nevěřím.
Moleman86
Moleman86 - Před měsícem
Od doby, co se Tomáš oženil to už není on...už to nejsou takové veselé písničky...už tam není ten elán...teď je to samé moralizování, snaha poučovat lidi a veřejně řešit soukromé věci..pro mě je Tomáš díky tomu na konci své cesty...
Dd dk
Dd dk - Před měsícem
Jak může někdo někoho tak strašně,, milovat,, a podvádět? Co to je za opicarnu? To že jsi to řekl veřejné jsi neměl dělat, takové věci mají zůstat doma a ještě z toho udělat byznis. Co jste to za rodinu Teda? :( fales, pretvarka a velká lež. Tam kde je láska, není na podvádění místo....
pos99 krysa99
pos99 krysa99 - Před 8 dny
Život není takhle jednoduchý
maffyna maffyna
maffyna maffyna - Před měsícem
Písnička se neda poslouchat. Možná ze kdyby ji to zpival doma udělá lépe.
Czech oli
Czech oli - Před měsícem
děs...
Tuci 1304
Tuci 1304 - Před měsícem
tohle si maj resit od zacatku sami v soukromi, ne ze na socialni site pan Klus napise, ze kazde byl vzdy neverny.....atd atd to asi taky svedci neco nem, kdyz mu zadna zena nebyla a neni dost dobra, jeho zena asi vi proc i presto s nim je, doufam ze ne jen kvuli detem, jak nektere zeny casto rikaji...
daniel kral
daniel kral - Před měsícem
tvl to jsou prostituti k zblití
Majda Blechová
Majda Blechová - Před měsícem
Katastrofa... Kurevní*k a hloupá žena..... 😂
ŘITNÍ VYRÁŽKA
ŘITNÍ VYRÁŽKA - Před měsícem
Radši se jdu řezat moje nevine žilky 😔na hov*o song trapný :) hehe to jsem vám to nandal ouuu
ŘITNÍ VYRÁŽKA
ŘITNÍ VYRÁŽKA - Před měsícem
Picovina :(
Petr Fan
Petr Fan - Před měsícem
Tak bylo to asi takhle:Mel napsanou pisnicku a nebo ji napsal az potom co vypustil famu ze jako podvedl.....no a ted to uz frci a stavi na tom protoze tomu lidi veri a poslouchaj tohle a veri a resi a penize se sypou..........proste dobry tah
Roman S
Roman S - Před měsícem
Bleju
promiňte ještě dneska smažu svůj kanál
Odběr za odběr
Vanesa Švecová
Vanesa Švecová - Před měsícem
Tahle píseň je nádherná. Hodně lidí tu píše že je jen o nevěře ze strany Tomáše, ale je o odpuštění jako takovém. Odpuštění je velmi důležité a během Vánoc ještě více. Každému se líbí něco jiného, ale písničky které u vás něco zanechají jsou ty nejhezčí.
Renáta Mikulajčíková
Renáta Mikulajčíková - Před měsícem
Píseň, která je o životě, procítěná a mně osobně se líbí. Jen opravdu silný člověk dokáže odpustit!
Klára Němcová
Klára Němcová - Před měsícem
Strašně krásná a procítěná písnička! Tohle je opravdova láska ! Být schopni odpustit, protože milujeme..
Dd dk
Dd dk - Před měsícem
Kdyby milovat, nikdy nepovede, NIKDY!!!!!! opičí láska
zuzana foitova
zuzana foitova - Před měsícem
je to jen text písně ? nebo text na prušvih?
ХХХ AMATЕUR SЕХ VIDЕO - СLIСК НЕRЕ
Impressive production, I delight it to much !!! Top-drawer part is 1:55. *I upload 1 twerk, Plsss check and comment am I good* 💙 ❤ 💓
Zuzana Bolfova
Zuzana Bolfova - Před měsícem
Komedie...hlavně že v jiné písničce zpívají že nic stejné nebude dál bla bla bla. Nasekali si plno dětí,tak Tamaře asi nezbývá nic jiného,než to brát tak jak to je,a udělat z nevěry skoro ctnost.Když Klus začínal,měla jsem ho ráda.Škoda,že nezůstal tím sympaťákem ,že se z měho stal takový hňup...Jinak písnička se mi nelíbí je to hrozně utahanééé.
D. Berankova
D. Berankova - Před měsícem
Písnička je krásná, tohle je život a já hluboce smekám před jeho ženou. Bohužel se bojím, že kdo podvedl jednou udělá to znovu :-(
Archanděl Gabriel
Archanděl Gabriel - Před měsícem
Dostal jsem instatní AIDS, děkuji.
Martina Novotna
Martina Novotna - Před měsícem
Za normálních okolností bych řekla že se skladba moc povedla. ale protože jsem četla pár rozhovorů s oběma Klusovci, nějak mi na tom vadí to bio-mimonstvi a navic z toho cítím cosi marleyovskeho. Pana Kluse jsem zažila osobně a přišel mi cca 10 let zpátky "v poho". Stačí se podívat na Klusovic e-shop a vše je tak nějak jinak
Johana Bandova
Johana Bandova - Před měsícem
Uz to nebude nikdy!!!jako pred tim....nikdy uz to takovy nebude.Jeho slovo nebude mit nikdy takovou silu...
Johana Bandova
Johana Bandova - Před 13 dny
@Pavla Dobešová já to myslela jinak a jinak napsala.Myslela jsem to jako autor a skladatel k fanouškům...rozhodně ne ve vztahu,to ne,to mi ani nepřísluší se k tomu vyjadřovat a je fakt,že je vystaven hodně pokušení atd....
Pavla Dobešová
Pavla Dobešová - Před 23 dny
Třeba to bude i lepší, třeba jejich láska ještě zesílila...co Vy na to? (Nepřemýšlejte za ně, Vy nejste oni...naštěstí)
Hana Kačírková
Hana Kačírková - Před měsícem
Udělal jednou, udělá znova...kor když mu to odpustila.. Jediný co tak měl koule na to to přiznat to jo.. Jestli mu Tami dokáže zase věřit tak klobouk dolů já bych to nedokázala a kdybych dala ještě šanci stejně by to šlo do kytek.. Držím palce ať je silná
Марина Хлебородова
To je nuda..
Lenka Vrtišková
Lenka Vrtišková - Před měsícem
Tak si nebudeme lhát, paní Klusová prostě umí. Přeji další uspěchy. :-)
admin hradec_kralove
admin hradec_kralove - Před měsícem
desný XD
TheKarolec
TheKarolec - Před měsícem
David Kopečný
David Kopečný - Před měsícem
Zajímavé, dalo by se říct i krásné.... Ale nežijeme v pohádkách.... Takhle to prostě nefunguje. Ústa, ať si hovoří co jen chtějí, ale srdce nikdy neodpouštějí, protože jizvy nikdy jen tak nezmizí.... ( popisek u videa, je taky krásný, ale.....
Josef Novák
Josef Novák - Před měsícem
Tak to je dost okultní bizár. A Flus si ještě sobě odpustí, to dodalo korunku.
Josef Novák
Josef Novák - Před měsícem
@K K Co to je odpustit si sobě?
K K
K K - Před měsícem
Nerozumieš, čo znamená odpustiť sám sebe.
Další